Ficha biblioteca

Nova Publicado o calendario laboral coas festas laborais de carácter local para o ano 2018, correspondentes aos concellos das catro provincias de Galicia
Avisar de erros Imprimir ficha
Contido novo Valoración: 0 de 5 (0)
Publicado o calendario laboral coas festas laborais de carácter local para o ano 2018, correspondentes aos concellos das catro provincias de Galicia Publicada a resolución da Secretaría Xeral de Emprego, pola que se lles dá publicidade ás festas laborais de carácter local para o ano 2018, correspondentes aos concellos das catro provincias da Comunidade Autónoma de Galicia
07/12/2017|DOG

Calendario laboral 2018

Provincia: A Coruña

1. Abegondo: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de abril, festa de San Marcos.

2. Ames: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de maio, festa da Ascensión.

3. Aranga: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 3 de maio, festa da Santa Cruz.

4. Ares: 14 de febreiro, Mércores de Cinza; 22 de maio, Voto de Chanteiro.

5. Arteixo: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 26 de xullo, festas de Santiago Apóstolo.

6. Arzúa: 2 de abril, Luns de Pascua; 16 de xullo, festa da Virxe do Carme.

7. A Baña: 22 de xaneiro, festa de San Vicenzo; 2 de abril, Luns de Pascua.

8. Bergondo: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

9. Betanzos: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

10. Boimorto: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 3 de setembro, Luns de Rosario.

11. Boiro: 16 de xullo, festividade da Virxe do Carme; 31 de agosto, festividade de San Ramón.

12. Boqueixón: 22 de xaneiro, San Vicente de Boqueixón; 10 de maio, festa da Ascensión.

13. Brión: 10 de maio, festa da Ascensión; 27 de setembro, festa de Santa Minia.

14. Cabana de Bergantiños: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 1 de agosto, festa de San Fins do Castro.

15. Cabanas: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 30 de novembro, festa de Santo André.

16. Camariñas: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de xullo, festa da Virxe do Carme.

17. Cambre: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

18. A Capela: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festas patronais.

19. Carballo: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de xuño, festa patronal de San Xoán Bautista.

20. Cariño: 16 de xullo, festa da Virxe do Carme; 24 de agosto, festa de San Bartolomé.

21. Carnota: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de decembro, festa local de Carnota.

22. Carral: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 26 de decembro, festa de Santo Estevo.

23. Cedeira: 13 de xuño, festa de San Antonio; 26 de xullo, festa de Santa Ana.

24. Cee: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

25. Cerceda: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 18 de maio, festa local de Cerceda.

26. Cerdido: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de xuño, festa de San Antonio.

27. Coirós: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de marzo, Día Internacional da Muller.

28. Corcubión: 29 de xuño, festa de San Pedro; 16 de xullo, festa da Virxe do Carme.

29. Coristanco: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 21 de maio, festividade de A Saleta.

30. A Coruña: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de marzo, Día Internacional da Muller.

31. Culleredo: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de marzo, Día Internacional da Muller.

32. Curtis: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de marzo, Día Internacional da Muller.

33. Dodro: 2 de abril, Luns de Pascua; 3 de setembro, Luns de Rosario.

34. Dumbría: 29 de xuño, festa de San Pedro de Buxantes; 10 de decembro, festa de Santa Baia de Dumbría.

35. Fene: 14 de febreiro, Mércores de Cinza; 6 de agosto, festa de San Salvador.

36. Ferrol: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 2 de abril, Luns de Pascua.

37. Fisterra: 2 de abril, Luns de Pascua; 7 de setembro, festa local de Fisterra.

38. Frades: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 19 de marzo, festa de San Xosé.

39. Irixoa: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de agosto, festa de San Lourenzo.

40. Laracha (A): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

41. Laxe: 16 de agosto, festa de San Roque; 17 de agosto, festa patronal de Laxe.

42. Lousame: 25 de abril, festa de San Marcos; 10 de agosto, festa de San Lourenzo.

43. Malpica: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de agosto, festas do Mar.

44. Mañón: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de decembro, festa do Marisco.

45. Mazaricos: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de xuño, festa local de Mazaricos.

46. Melide: 2 de abril, Luns de Pascua; 29 de xuño, festa de San Pedro.

47. Mesía: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 6 de agosto, Corpus.

48. Miño: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, festa de San Pedro.

49. Moeche: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 23 de abril, festa de San Xurxo.

50. Monfero: 12 de febreiro, Luns de Entroido; 13 de febreiro, Martes de Entroido.

51. Mugardos: 22 de maio, Voto de Chanteiro; 16 de xullo, festa da Virxe do Carme.

52. Muros: 29 de xuño, festa de San Pedro; 16 de xullo, festa da Virxe do Carme.

53. Muxía: 2 de abril, Luns de Pascua; 10 de setembro, festa da Virxe da Barca.

54. Narón: 14 de febreiro, Mércores de Cinza; 23 de novembro, Día de Narón.

55. Neda: 14 de febreiro, Mércores de Cinza; 10 de setembro, festa local de Neda.

56. Negreira: 13 de xullo, festa de San Cristovo; 17 de setembro, festa de Santa Margarida.

57. Noia: 9 de abril, Conmemoración de Noia como Vila; 16 de xullo, festa da Virxe do Carme.

58. Oleiros: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 2 de abril, Luns de Pascua.

59. Ordes: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

60. Oroso: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

61. Ortigueira: 13 de xuño, festa de San Antón; 30 de xullo, luns posterior a Santa Marta.

62. Outes: 14 de febreiro, Mércores de Cinza; 29 de xuño, festividade de San Pedro.

63. Oza-Cesuras: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 15 de maio, festa de San Isidro.

64. Paderne: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de marzo, Día Internacional da Muller.

65. Padrón: 2 de abril, Luns de Pascua; 7 de maio, traslado de San Soán do Raio.

66. Pino (O): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, festividade de San Pedro.

67. Pobra do Caramiñal (A): 20 de agosto; luns do Carme dos Pincheiros, 17 de setembro, luns do Nazareno.

68. Ponteceso: 11 de setembro, Festividade da Barquiña; 12 de setembro, Festividade da Barquiña.

69. Pontedeume: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de setembro, festas das Peras.

70. Pontes de García Rodríguez (As): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 23 de xullo, festa do Carme.

71. Porto do Son: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de setembro, Nosa Señora do Carme.

72. Rianxo: 16 de xullo, Día do Carme; 14 de setembro, Venres de Guadalupe.

73. Ribeira: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de xullo, festividade da Dorna.

74. Rois: 2 de abril, Luns de Pascua; 15 de maio, San Isidro Labrador.

75. Sada: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

76. San Sadurniño: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 2 xullo, festa de Santa Isabel.

77. Santa Comba: 19 de marzo, festa de San Xosé; 29 de xuño, festa de San Pedro.

78. Santiago de Compostela: 10 de maio, festa da Ascensión; 16 de agosto, festa de San Roque.

79. Santiso: 13 de xuño, festa de San Antón; 14 de setembro, festa de Santa Cruz.

80. Sobrado: 14 de maio, festa de San Vitorio; 29 de xuño, festa de San Pedro.

81. Somozas (As): 26 de xullo, festa local As Somozas; 27 de xullo, festa local As Somozas.

82. Teo: 10 de maio, festa da Ascensión; 18 de maio, día seguinte ás Letras Galegas.

83. Toques: 15 de maio, festas de San Cidre; 3 de setembro, festividade de San Antolín.

84. Tordoia: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 18 de maio, San Isidro Labrador.

85. Touro: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 2 de abril, Luns de Pascua.

86. Trazo: 10 de maio, festa da Ascensión; 21 de setembro, festividade na Honra de San Mateo.

87. Val do Dubra: 10 de maio, festa da Ascensión; 3 de agosto, festa do Emigrante.

88. Valdoviño: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de agosto, Día de San Mamede.

89. Vedra: 17 de setembro, festa do Patio; 10 de decembro, festa de Santa Baia.

90. Vilarmaior: 12 de febreiro, Luns de Entroido; 13 de febreiro, Martes de Entroido.

91. Vilasantar: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, Día de San Pedro.

92. Vimianzo: 22 de xaneiro, San Vicenzo; 13 de agosto, festas de Verán.

93. Zas: 16 de xullo, festividade do Carme; 26 de xullo, festa de Santa Margarida de Muíño.

ANEXO II

Calendario laboral 2018

Provincia: Lugo

1. Abadín: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 27 de setembro, San Cosme da Montaña.

2. Alfoz: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 6 de agosto, festa dos Chóferes.

3. Antas de Ulla: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 19 de marzo, San Xosé.

4. Baleira: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de agosto, San Cristóbal.

5. Baralla: 27 de agosto, festas de San Vitorio; 28 de agosto, festas de San Vitorio.

6. Barreiros: 24 de agosto, San Bartolo; 27 de setembro, San Cosme.

7. Becerreá: 2 de febreiro, festividade das Candelas; 14 de setembro, Santo Ecce Homo.

8. Begonte: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, festividade de San Pedro e San Pablo.

9. Bóveda: 1 de setembro, festividade de San Xil; 15 de setembro, Divino Ecce-Homo.

10. Burela: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 4 de xuño, luns das festas patronais.

11. Carballedo: 24 de xullo, festivo local; 14 de agosto, festivo local.

12. Castro de Rei: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 6 de agosto, festa na honra de «San Roque» e «Dulce Nombre de María» en Castro de Riberas de Lea.

13. Castroverde: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 26 de xullo, Santiago Apóstolo.

14. Cervantes: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de xuño, festividade de San Antonio.

15. Cervo: 16 de xullo, Nosa Señora de Carme; 16 de agosto, San Roque.

16. Chantada: 28 de agosto, festa da empanada; 18 de outubro, San Lucas.

17. Corgo (O): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 5 de outubro, San Froilán.

18. Cospeito: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro, Nosa Señora Virxe do Monte.

19. Folgoso do Courel: 18 de maio, día seguinte ao Día das Letras Galegas; 7 de decembro, día seguinte ao día da Constitución.

20. Fonsagrada (A): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de setembro, festas patronais.

21. Foz: 16 de xullo, Virxe do Carme; 10 de agosto, San Lourenzo.

22. Friol: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 9 de xullo, luns de Santa Isabel.

23. Guitiriz: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de xuño, día seguinte a San Xoán.

24. Guntín de Pallares: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 2 de xullo, luns das festas de Guntín.

25. Incio (O): 7 de maio, Santa Cruz; 15 de maio, Santo Eufrasio.

26. Láncara: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 20 de agosto, luns de San Roque.

27. Lourenzá: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 27 de agosto, luns do Conde Santo.

28. Lugo: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 5 de outubro, San Froilán.

29. Meira: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, San Roque.

30. Mondoñedo: 10 de setembro, Os Remedios; 18 de outubro, As San Lucas.

31. Monforte de Lemos: 3 de abril, Martes de Pascua; 13 de xuño, San Antón.

32. Monterroso: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de xullo, San Cristovo.

33. Muras: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 2 de xullo, San Pedro de Muras.

34. Navia de Suarna: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de setembro, festividade da Virxe das Dores.

35. Negueira de Muñiz: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festas patronais.

36. Nogais (As): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 3 de agosto, festa do Emigrante.

37. Ourol: 27 de agosto, Luns de Naseiro; 2 de novembro, Todos os Fieis Difuntos.

38. Outeiro de Rei: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 9 de xullo, luns de Santa Isabel.

39. Palas de Rei: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 14 de setembro, Ecce Homo.

40. Pantón: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 20 de agosto, luns da festa local.

41. Paradela: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 15 de maio, San Isidro.

42. Páramo (O): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de xuño, Inauguración das Feiras de Primavera.

43. Pastoriza (A): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 18 de outubro, San Lucas.

44. Pedrafita do Cebreiro: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de setembro, Santa María a Real do Cebreiro.

45. Pobra de Brollón (A): 4 de xuño, luns seguinte ao Corpus; 27 de agosto, San Vitorio.

46. Pol: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de agosto, festa do Emigrante.

47. Pontenova (A): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 15 de outubro, Luns das Feiras.

48. Portomarín: 13 de febreiro, festa de Carnaval; 3 de setembro, Santo Cristo das Victorias.

49. Quiroga: 2 de abril, festivo local; 18 de maio, festivo local.

50. Rábade: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 14 de agosto, Nosa Señora da Asunción.

51. Ribadeo: 16 de agosto, San Roque, co-patrón de Ribadeo; 8 de setembro, Santa María do Campo, patrona de Ribadeo.

52. Ribas de Sil: 16 de agosto, festas patronais; 30 de outubro, San Clodio.

53. Ribeira de Piquín: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 23 de abril, festividade de San Xurxo.

54. Riotorto: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, San Pedro.

55. Samos: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 9 de xullo, luns de San Benito.

56. Sarria: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro, Virxe dos Remedios.

57. Saviñao (O): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de agosto, festas patronais de Escairón.

58. Sober: 7 de setembro, Romería da Virxe de Cadeiras; 17 de setembro, festa da Virxe do Carme de Sober.

59. Taboada: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de agosto, festas patronais.

60. Trabada: 25 de abril, San Marcos; 16 de agosto, San Roque.

61. Triacastela: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de agosto, San Mamede.

62. Valadouro (O): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de setembro, festivo local.

63. Vicedo (O): 13 de febreiro, Martes de Entroido; 6 de agosto, Santo Estevo.

64. Vilalba: 31 de agosto, San Ramón, día do Patrón de Vilalba; 1 de setembro, Santa María, día da patrona de Vilalba.

65. Viveiro: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, San Roque.

66. Xermade: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 6 de agosto, luns de Santa María.

67. Xove: 13 de febreiro, Martes de Entroido; 20 de agosto, festa patronal.

ANEXO III

Calendario laboral 2018

Provincia: Ourense

ANEXO IV

Calendario laboral 2018

Provincia: Pontevedra

Temas:Administración local, Economía, empresa e emprego
Colectivos:Cidadáns/ás, Entidades locais, Outras administracións
Organizacións:Economía e Industria
Ámbitos xeográficos:Galicia
Valorar:
Enviar