Ficha biblioteca

Nova Calendario laboral 2022 que recolle as festas laborais de carácter local correspondentes aos concellos das catro provincias de Galicia
Avisar de erros Imprimir ficha
Valoración: 0 de 5 (0)
Datos contido
Información xeral
Data modificación22/11/2021 FonteDOG
Taxonomía
TemasAdministración pública, Administración local Tipo de contidoNovas ColectivosCidadáns/ás, Entidades locais OrganizaciónsXunta de Galicia, Traballo e Benestar Ámbitos xeográficosGalicia
Descrición Resolución do 10 de novembro de 2021, da Dirección Xeral de Relacións Laborais, pola que se dá publicidade das festas laborais de carácter local para o ano 2022, correspondentes aos concellos das catro provincias da Comunidade Autónoma de Galicia
Detalles contido
Calendario laboral 2022 que recolle as festas laborais de carácter local correspondentes aos concellos das catro provincias de Galicia Resolución do 10 de novembro de 2021, da Dirección Xeral de Relacións Laborais, pola que se dá publicidade das festas laborais de carácter local para o ano 2022, correspondentes aos concellos das catro provincias da Comunidade Autónoma de Galicia
22/11/2021|DOG

Calendario laboral 2022

Provincia: A Coruña.

1. Abegondo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 25 de abril, festa de San Marcos.

2. Ames: 26 de maio, festa da Ascensión, 18 de abril, Luns de Pascua.

3. Aranga: 28 de febreiro, Luns de Entroido, 3 de maio, festa da Santa Cruz.

4. Ares: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 7 de xuño, Voto de Chanteiro.

5. Arteixo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 26 de xullo, festas de Santiago Apóstolo.

6. Arzúa: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de xullo, festa da Virxe do Carme.

7. Baña (A): 18 de abril, Luns de Pascua, 9 de setembro, Día das Dores.

8. Bergondo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa local de Bergondo.

9. Betanzos: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa de San Roque.

10. Boimorto: 1 de marzo, Martes de Entroido, 6 de setembro, festas do Rosario.

11. Boiro: 1 de marzo, Martes de Entroido, 31 de agosto, Festividade de San Ramón.

12. Boqueixón: 1 de marzo, Martes de Entroido, 26 de maio, Día da Ascensión.

13. Brión: 26 de maio, Día da Ascensión, 27 de setembro, festa de Santa Minia.

14. Cabana de Bergantiños: 1 de marzo, Martes de Entroido, 1 de agosto, festa de San Fins.

15. Cabanas: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de novembro, festa de San Martiño.

16. Camariñas: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de xullo, festas da Virxe do Carme.

17. Cambre: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa local de Cambre.

18. Capela (A): 5 de agosto, Venres festa patronal da Capela, 16 de agosto, Martes, festa patronal da Capela.

19. Carballo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 25 de xuño, festa Patronal de San Xoán Bautista.

20. Cariño: 1 de marzo, Martes de Entroido, 24 de agosto, festa local de Cariño.

21. Carnota: 16 de maio, festa local de Carnota, 31 de outubro, festa local de Carnota.

22. Carral: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, festa da Virxe do Socorro.

23. Cedeira: 13 de xuño, festa de San Antonio, 26 de xullo, festa de Santa Ana.

24. Cee: 16 de xullo, festa de San Adrián, 16 de agosto, festa de San Roque.

25. Cerceda: 1 de marzo, Martes de Entroido, 23 de xuño, Día da cachela de San Xoán.

26. Cerdido: 1 de marzo, Martes de Entroido, 13 de xuño, festa de Santo Antonio.

27. Coirós: 7 de xaneiro, festa de San Xulián, 1 de marzo, Martes de Entroido.

28. Corcubión: 25 de abril, festa de San Marcos, 29 de xuño, festa de San Pedro.

29. Coristanco: 1 de marzo, Martes de Entroido, 13 de xuño, festa de San Antonio de Agualada.

30. Coruña (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 7 de outubro, festa da Virxe do Rosario.

31. Culleredo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de maio, festa local de Culleredo.

32. Curtis: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, Día da Virxe dos Remedios.

33. Dodro: 18 de abril, Luns de Pascua, 12 de setembro, festa de Laíño (Virxe do Leite e do Bo Parto).

34. Dumbría: 29 de xuño, festa de San Pedro de Buxantes, 11 de novembro, festa de San Martiño de Olveira.

35. Fene: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 6 de agosto, festa de San Salvador.

36. Ferrol: 7 de xaneiro, San Xiao, 18 de abril, Luns de Pascua/Nosa Señora do Chamorro.

37. Fisterra: 18 de abril, Luns de Pascua, 8 de setembro, festa local de Fisterra.

38. Frades: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de setembro, festa de San Miguel.

39. Irixoa: 1 de marzo, Martes de Entroido, 10 de agosto, San Lourenzo.

40. Laracha (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, festa da Virxe dos Milagres de Caión.

41. Laxe: 16 de agosto, Día de San Roque, 17 de agosto, Día do Carme.

42. Lousame: 25 de abril, festa de San Marcos, 30 de setembro, festa de San Roquiño.

43. Malpica de Bergantiños: 7 de xaneiro, Día de San Xulián, 26 de agosto, festa do Mar.

44. Mañón: 8 de agosto, festa de Santa Rosa, 9 de decembro, festa do Marisco.

45. Mazaricos: 1 de marzo, Martes de Entroido, 23 de xuño, festa de San Xoán.

46. Melide: 29 de xuño, Día de San Pedro, 18 de abril, Día de Pascua.

47. Mesía: 1 de marzo, Martes de Entroido, 13 de xuño, festa de Santo Antón.

48. Miño: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de xuño, Día de San Pedro.

49. Moeche: 1 de marzo, Martes de Entroido, 23 de abril, San Xurxo.

50. Monfero: 28 de febreiro, Luns de Entroido, 1 de marzo, Martes de Entroido.

51. Mugardos: 7 de xaneiro, festa local de Mugardos, 7 de xuño, Voto de Chanteiro.

52. Muros: 29 de xuño, festa de San Pedro, 18 de xullo, festa de Santa Mariña de Esteiro.

53. Muxía: 18 de abril, Luns de Pascua, 12 de setembro, Luns da Barca.

54. Narón: 23 de novembro, Día de Narón, 1 de marzo, Martes de Entroido.

55. Neda: 1 marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, festa local de Neda.

56. Negreira: 8 de xullo, festa de San Cristovo, 19 de setembro, festa de Santa Margarita.

57. Noia: 16 de xullo, festa da Virxe do Carme, 24 de agosto, festa de San Bartolomeu.

58. Oleiros: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de abril, Luns de Pascua.

59. Ordes: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa local de Ordes.

60. Oroso: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de setembro, festa de Santa Eufemia.

61. Ortigueira: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de xullo, Día de Santa Marta.

62. Outes: 2 de marzo, Mércores de Cinza, 29 de setembro, Festividade de San Campio.

63. Oza-Cesuras: 1 de marzo, Martes de Entroido, 6 de xuño, Día da constitución do concello de Oza-Cesuras.

64. Paderne: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa local de Paderne.

65. Padrón: 18 de abril. Luns de Pascua, 6 de maio, festa de San Xoán do Raio.

66. Pino (O): 29 de xuño, festa de San Pedro, 22 de xullo, festa de Santa María Magdalena.

67. Pobra do Caramiñal (A): 22 de agosto, O Carme dos Pincheiros, 19 de setembro, O luns de Nazareno.

68. Ponteceso: 16 de xullo, festa local de Ponteceso, 13 de setembro, festa local de Ponteceso.

69. Pontedeume: 8 de setembro, festa das Peras, 29 de setembro, festa de San Miguel de Breamo.

70. Pontes de García Rodríguez (As): 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de xullo, festa do Carme.

71. Porto do Son: 28 de febreiro, Luns de Entroido, 9 de setembro, festa de Nosa Señora de Loreto.

72. Rianxo: 15 de xullo, festa do Carme, 16 de setembro, Venres de Guadalupe.

73. Ribeira: 1 de marzo, Martes de Entroido, 12 de setembro, Santa Uxía de Ribeira.

74. Rois: 18 de abril, Luns de Pascua, 16 de maio, festa local de Rois.

75. Sada: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, festa de San Roque.

76. San Sadurniño: 7 de xaneiro, festa de San Xiao, 1 de marzo, Martes de Entroido.

77. Santa Comba: 29 de xuño, festa de San Pedro, 30 de xuño, festa de San Antonio.

78. Santiago de Compostela: 26 de maio, Día da Ascensión, 16 de agosto, Día de San Roque.

79. Santiso: 13 de xuño, festa de San Antonio, 14 de setembro, festa de Santa Cruz.

80. Sobrado: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de xuño, festa de San Pedro.

81. Somozas (As): 26 de xullo, festa local das Somozas, 1 de marzo, Martes de Carnaval.

82. Teo: 26 de maio, festa da Ascensión, 11 de novembro, Día de San Martiño.

83. Toques: 1 de marzo, Martes de Entroido, 2 de setembro, festa de San Antolín.

84. Tordoia: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de maio, festa de San Isidro Labrador.

85. Touro: 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de abril, Luns de Pascua.

86. Trazo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 21 de setembro, San Mateo.

87. Val do Dubra: 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de agosto, festa do Emigrante.

88. Valdoviño: 1 de marzo, Martes de Entroido, 17 de agosto, Día de San Mamede.

89. Vedra: 26 de maio, festa da Ascensión, 19 de setembro, Día do Patio.

90. Vilarmaior: 28 de febreiro, Luns de Entroido, 1 de marzo, Martes de Entroido.

91. Vilasantar: 1 de marzo, Martes de Entroido, 26 de xullo, festa de Santa Ana.

92. Vimianzo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, festa do Verán.

93. Zas: 26 de xullo, festa de Santa Margarita de Muíño, 2 de setembro, festa de Santa María de Baio.

ANEXO II

Calendario laboral 2022

Provincia: Lugo.

1. Abadín: 1 de marzo, Martes de Entroido, 27 de setembro, San Cosme de Montaña.

2. Alfoz: 1 de marzo, Martes de Entroido, 1 de agosto, festa dos Chóferes.

3. Antas de Ulla: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, Virxe dos Remedios.

4. Baleira: 1 de marzo, Martes de Entroido, 12 de agosto, San Cristóbal.

5. Baralla: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de agosto, festivo local.

6. Barreiros: 1 de marzo, Martes de Entroido, 24 de agosto, San Bartolo.

7. Becerreá: 1 de marzo, Martes de Entroido, 14 de setembro, Santo Ecce-Homo.

8. Begonte: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de xuño, San Pedro.

9. Bóveda: 1 de setembro, Festividade de San Xil, 15 de setembro, Divino Ecce-Homo.

10. Burela: 1 de marzo, Martes de Entroido, 6 de xuño, Luns das festas patronais.

11. Carballedo: 26 de xullo, festivo local, 16 de agosto, festivo local.

12. Castro de Rei: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, Luns seguinte ao San Roque e Dulce Nome de María.

13. Castroverde: 1 de marzo, Martes de Entroido, 26 de xullo, Santiago Apóstolo.

14. Cervantes: 1 de marzo, Martes de Entroido, 20 de maio, Nosa Señora dos Remedios.

15. Cervo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.

16. Chantada: 30 de agosto, festa da empanada, 8 de setembro, Nosa Señora do Faro.

17. Corgo (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de outubro, San Froilán.

18. Cospeito: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, Nosa Señora Virxe do Monte.

19. Folgoso do Courel: 19 de agosto, festas Patronais de Folgoso, 9 de decembro, Ponte da Constitución.

20. Fonsagrada (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 9 de setembro, festas Patronais da Fonsagrada.

21. Foz: 16 de xullo, Virxe de Carme, 10 de agosto, San Lourenzo.

22. Friol: 1 de marzo, Martes de Entroido, 11 de xullo, Luns de Santa Isabel.

23. Guitiriz: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, Luns despois de Pardiñas.

24. Guntín: 1 de marzo, Martes de Entroido, 4 de xullo, Luns das festas de Guntín.

25. Incio (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de maio, San Eufrasio.

26. Láncara: 1 de marzo, Martes de Entroido, 22 de agosto, Luns de San Roque.

27. Lourenzá: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de agosto, Luns do Conde Santo.

28. Lugo: 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de outubro, San Froilán.

29. Meira: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.

30. Mondoñedo: 12 de setembro, Luns dos Remedios, 18 de outubro, As San Lucas.

31. Monforte de Lemos: 19 de abril, Martes de Pascua, 13 de xuño, San Antón.

32. Monterroso: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de setembro, San Miguel.

33. Muras: 1 de marzo, Martes de Entroido, 27 de xuño, Luns posterior ás festas de San Pedro de Muras.

34. Navia de Suarna: 1 de marzo, Martes de Entroido, 19 de setembro, Virxe das Dores.

35. Negueira de Muñiz: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, Festividade da Virxe da Veiga.

36. Nogais (As): 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de agosto, festa do Emigrante.

37. Ourol: 13 de maio, Nosa Señora de Fátima, 22 de agosto, Luns de Naseiro.

38. Outeiro de Rei: 1 de marzo, Martes de Entroido, 4 de xullo, Luns de Santa Isabel.

39. Palas de Rei: 28 de xaneiro, San Tirso, 14 de setembro Ecce-Hommo.

40. Pantón: 1 de marzo, Martes de Entroido, 22 de agosto, festas locais.

41. Paradela: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de setembro, San Miguel.

42. Páramo (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 10 de xuño, festa de Primavera.

43. Pastoriza (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 18 de outubro, San Lucas.

44. Pedrafita do Cebreiro: 13 de xuño, San Antón, 9 de setembro, Romería Santo Milagre do Cebreiro.

45. Pobra de Brollón (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 17 de xuño, Día seguinte ao Corpus Christi.

46. Pol: 1 de marzo, Martes de Entroido, 24 de agosto, festa do Emigrante.

47. Pontenova (A): 1 de marzo, Martes de Entroido, 10 de outubro, Luns das Feiras.

48. Portomarín: 1 de marzo, Martes de Entroido, 5 de setembro, Santo Cristo das Victorias.

49. Quiroga: 18 de abril, Luns de Pascua, 11 de novembro, San Martiño.

50. Rábade: 1 de marzo, Martes de Entroido, 13 de agosto, Nosa Señora da Asunción.

51. Ribadeo: 16 de agosto, San Roque co-patrono da vila, 8 de setembro, Santa María del Campo.

52. Ribas de Sil: 16 de agosto, festas Patronais San Roque, 31 de outubro, San Claudio.

53. Ribeira de Piquín: 1 de marzo, Martes de Entroido, 22 de abril, Festividade de San Xurxo.

54. Riotorto: 1 de marzo, Martes de Entroido, 29 de xuño, San Pedro.

55. Samos: 11 de xullo, Luns de San Benito, 17 de agosto, Feira de Lóuzara.

56. Sarria: 27 de xuño, festas Patronais de San Xoán, 8 de setembro, Virxe dos Remedios.

57. Saviñao (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 9 de agosto, festas locais de Escairón.

58. Sober: 8 de setembro, Romaría de Cadeiras, 19 de setembro, festa do Carmen Sober.

59. Taboada: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de setembro, festas das Fachas de Castelo.

60. Trabada: 25 de abril, festivo local, 16 de agosto, festivo local.

61. Triacastela: 1 de marzo, Martes de Entroido, 17 de agosto, San Mamede.

62. Valadouro (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 9 de setembro, festa do Oito.

63. Vicedo (O): 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, Santo Estevo.

64. Vilalba: 31 de agosto, San Ramón, 1 de setembro, Santa María.

65. Viveiro: 1 de marzo, Martes de Entroido, 16 de agosto, San Roque.

66. Xermade: 1 de marzo, Martes de Entroido, 8 de agosto, Luns de Santa María.

67. Xove: 1 de marzo, Martes de Entroido, 22 de agosto, festas patronais.

ANEXO III

Calendario laboral 2022

Provincia: Ourense.

ANEXO IV

Calendario laboral 2022

Provincia: Pontevedra.

Temas:Administración pública, Administración local
Colectivos:Cidadáns/ás, Entidades locais
Organizacións:Xunta de Galicia, Traballo e Benestar
Ámbitos xeográficos:Galicia
Valorar:
Compartir contido